Поранених евакуювали та доставили до шпиталю, а робот залишився неушкодженим.
Робот Ardal, створений учасниками кластеру Brave1, врятував трьох поранених, які провели місяць в оточенні ворога. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
“Робот Ardal пройшов понад 17 кілометрів під обстрілами мінометів та арти, щоб евакуювати поранених бійців, яких не вдавалося забрати із сірої зони”, – написав Федоров.
Зазначається, що наземний роботизований комплекс створила компанія-учасник Brave1 BUREVII. Самі розробники брали участь у плануванні операції разом з 92 ОШБр та 154 ОМБр.
“Місія була надскладною, вона проходила в одній з найгарячіших ділянок фронту, де постійно літають ворожі дрони та наводять артилерію. В операції брали участь понад 50 осіб, залучали засоби РЕБ і РЕР, аеророзвідку, а також дрони-бомбери, що відволікали увагу противника. На фото – моменти з підготовки до місії”, – зазначив міністр.
За його словами, поранених евакуювали та доставили до шпиталю, а робот Ardal залишився неушкодженим. Федоров також наголосив, що держава зараз максимально активно закуповує наземні роботизовані платформи. У планах перевести всі логістичні завдання на роботів, щоб зберегти максимальну кількість життів військових.
Українська зброя – головні новини
У лютому на виставці Brave1 Defense Tech Innovations Forum 2025 було представлено вітчизняну крилату ракету “Трембіта”. Вона здатна розвивати швидкість до 400 км/год та летіти на відстань до 200 км.
Вже у березні повідомлялося, що в Україні створили дрон, здатний нести на собі інші БПЛА. Система переносить FPV-безпілотники, щоб ті знищували цілі в тилу ворога.
Крім того, українські інженери створили морський безпілотник нового покоління “Катран”, що знищує цілі в морі, на землі та в повітрі. Міністр Михайло Федоров тоді зазначив, що безпілотник оснащено торпедами, мініганом, кулеметом, переносним зенітно-ракетним комплексом (ПЗРК) та іншою зброєю.