Зарплата військових залежить від багатьох факторів – ми назвали приблизні суми забезпечення у 2025 році.
В Україні є виплати військовим, розмір яких залежить від багатьох факторів – звання, роду військ, близькості до фронту та інших чинників. Грошове забезпечення складається з двох частин – окладу і надбавок. Ми розібралися, скільки отримуватиме солдат у 2025 році та які є надбавки.
Яка заробітна плата в ЗСУ у 2025 році
Військовослужбовці не укладають трудовий контракт із частиною, тому на них не поширюється Трудовий кодекс. Їхні виплати регулює Закон “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їхніх сімей”. Зарплата військових у 2025 році для службовців усіх посад стане вищою, ніж на початку повномасштабної війни.
Який оклад у військових
Перша частина зарплати, оклад, залежить від звання і роду військ солдата. Що вища посада, то більші виплати. Наприклад, оклад рекрута (початкове звання) становитиме близько 20 тисяч гривень, на відміну від 10 тисяч у 2022 році. Найбільші базові оклади і командирів та їхніх заступників – від 50 до 60 тисяч гривень.
Які є надбавки у військових
Надбавки до зарплати можуть змінюватися залежно від того, де військовослужбовець несе службу.
Що ближче до лінії фронту служить солдат, то більші бойові виплати.Солдатам, які виконують завдання згідно з бойовими наказами, платять 30 тисяч гривеньнадбавки до окладу. Стільки ж платять тим, хто розміновує території. Військовим, які виконують завдання у штабах і командуванні, керують підрозділами, доплачують 50 тисяч гривень.
Якщо військовослужбовець перебуває на передовій, то отримує доплату 70 тисяч гривень. А зарплата 100 тисяч гривень у військових нараховується тим, хто безпосередньо бере участь у бойових діях.
Підтвердженням перебування на фронті вважаються записи в журналі бойових дій, рапорт командира або бойовий наказ.
Таким чином, сумарна зарплата військових з окладом і надбавками може варіюватися від 20 до 200 тисяч гривень.
Як обчислюється зарплата військових за званнями
Зарплата військових в Україні залежить від звання – чим воно вище, тим більше отримає солдат. Розрахувати приблизну суму допоможе онлайн-калькулятор грошового забезпечення. У ньому потрібно ввести звання, кількість років стажу, місце проходження служби тощо.
Нагадаємо, торік Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11407, за яким військовий сам зможе визначати, хто саме з рідних отримає виплати в разі його зникнення безвісти або полону.