П’ятий місяць ДБР здійснює досудове розслідування за фактами шахрайства і привласнення чужого майна
У 2023 року чиновники та правоохоронці з фейковою інвалідністю отримали понад 20 млн грн пенсійних виплат. Ця сума еквівалентна вартості 1 тис. FPV-дронів (у середньому така «пташка» коштує майже 20 тис. грн), які через ProZorro закупляє місцева влада та військові частини.
Як повідомляє «Главком» з посиланням на відомості досудового розслідування, яке з жовтня 2024 року веде Головне слідче управління ДБР, «зацікавлені державні службовці та правоохоронці, достовірно знаючи про неправдивість отриманих документів, використовують їх шляхом подачі до органів соціального захисту населення, з метою незаконного отримання пенсії по інвалідності за рахунок бюджетних коштів». На підставі даних про встановлення групи інвалідності органи соціального захисту населення нараховують та виплачують таким особам пенсію з інвалідності, розмір якої складає від 2 до 80 тис. грн в місяць.

Слідство хотіло через суд отримати доступ до медико-експертних справ, які зберігалися у комунальному закладі охорони здоров’я «Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи». Як з’ясувалося, наразі це неможливо, оскільки їх вилучило НАБУ, а суд арештував у рамках кримінальної справи щодо колишньої голови МСЕК Хмельниччини Тетяни Крупи.
Додамо, що п’ятий місяць ДБР здійснює досудове розслідування за фактами шахрайства, надання неправомірної вигоди, привласнення чужого майна і підробка документів.
Як повідомляли, Міністерство охорони здоровʼя скасувало інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають. Водночас Офіс генерального прокурора не звільнив жодного з них. Починаючи з листопада 2024 року працівники ДБР повідомили про підозру лише двом з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. Лише ці двоє посадовців отримали пенсії за фейкові інвалідності на 1,5 млн грн.
У Хмельницькій області Міністерство охорони здоровʼя скасувало рішення МСЕК 13 прокурорам, а в інших областях України – 61. Тим часом Офіс генерального прокурора заявив не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
Після «МСЕК-скандалу» восени 2024 року діагнози прокурора Наконечного прискіпливо вивчали, щонайменше, дві медичні установи: Свято-Михайлівська клінічна лікарня Києва і Центральна МСЕК. Зокрема, завідувач відділення судинної хірургії київської лікарні не підтвердив діагноз Наконечного, пов’язаного з проблемами нижніх кінцівок.