Польща буде гарантом безпеки України, – Туск

Польща буде гарантом безпеки України, – Туск

Дональд Туск наголошує, що в Європі треба напрацювати спільну позицію і бути у єдності щодо серйозних гарантій безпеки для України після завершення бойових дій.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск наголошує, що його країна як член Організації Північноатлантичного договору (НАТО) у майбутньому буде гарантом безпеки України.

Як передає кореспондент, про це Туск сказав у Варшаві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Туск переконаний, що після завершення бойових дій Україна потребуватиме серйозних гарантій безпеки.

“Немає кращої форми повних гарантій безпеки для України, ніж членство в НАТО. Але ми знаємо, що наразі будуть протиріччя, емоції у деяких держав. І не залежить це лише від волі президента Зеленського чи від моєї підтримки”, – сказав Туск.

Також він сказав, що залишається дуже потрібним і відкритим питанням щодо гарантій від НАТО для безпеки України у випадку закінчення воєнних дій.

“Я не буду брати участь у таких спекуляціях на тему: хто, скільки і яку армію може використати на території України в рамках якогось контингенту, тому що це не повинно бути предметом пресконференції чи якихось заяв, які будуть повторюватися. Це є серйозним питанням. Коли мене питання, чи готова Польща вислати своїх солдат в Україну як гарант безпеки… то це не є план України чи Польщі. Це не йдеться про те, щоби ми в черговий раз показали як близько ми перебуваємо один з одним. Тільки йдеться про реальні гарантії безпеки, яких будуть притримуватися і кожен буде боятися їх порушити, і в тому числі і Росія. І нам потрібні, у тому числі усі союзники”, – сказав Туск.

Польський прем’єр додав, що поточна робота полягає не у тому, чи надішле Польща контингент, а тому, щоби переконати усіх партнерів в НАТО – європейських і США, аби спільно бути готовими розробити певний механізм, який буде стабільним і гарантуватиме безпеку, поведінку та умови у разі завершення воєнних дій.

Він зазначив, що це робота як для президента Зеленського, так для нього під час головування Польщі у Європейській Раді у першому півріччі 2025-му році, і для європейських лідерів на Заході, аби напрацювати спільну позицію, аби не були роз’єднаними.

“Я переконаний, що нова адміністрація у Вашингтоні, якщо побачить, що ми серйозно ставимося, буде також мати більш оптимістичний варіант, якщо йдеться про позицію України. Сьогодні, я готовий разом з президентом працювати для повних гарантій від НАТО після завершення військових дій, і так чи інакше, Польща буде членом тих гарантій, як член НАТО”, – наголосив Туск.

Related posts