ЗМІ дізналися про суперечки в уряді Німеччини через новий пакет допомоги Україні

ЗМІ дізналися про суперечки в уряді Німеччини через новий пакет допомоги Україні

Новий пакет військової допомоги Україні на €3 млрд, який просували міністри закордонних справ і оборони Анналена Бербок і Борис Пісторіус, викликав суперечки в уряді ФРН. Про це повідомляє Der Spiegel із посиланням на обізнані джерела.

Як зазначає видання, пакет допомоги мав містити три системи ППО IRIS-T, снаряди й ракети для зенітних ракетних комплексів Patriot, 10 колісних гаубиць і артилерійські боєприпаси.

За даними Der Spiegel, планували, що уряд подасть до бюджетного комітету парламенту запит на позапланові витрати. В обґрунтуванні запиту мінооборони і МЗС Німеччини пояснюють, що невідкладні потреби України не могли передбачити в попередніх планах, пише ЗМІ. Вони важають, що зобов’язання про новий пакет допомоги перед виборами стало б сигналом для Києва, що допомога Берліна не вичерпається.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що”не хоче ставити майбутній федеральний уряд перед доконаним фактом” і “не бачить необхідності в термінових діях”, наголосили співрозмовники видання.

Як ідеться у статті, Шольц, імовірно, не підтримав постачання зброї через побоювання негативної реакції потенційних виборців своєї Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН). З іншого боку, німецька партія “Зелених” закликає до збільшення видатків на оборону, додає видання. Як повідомляють джерела видання, по підтримку цього пакету вже зверталися до фракції Союзу в Бундестазі, але він не висловив своєї позиції щодо цього плану.

Згідно з інформацією журналістів, без підтримки канцлера цей план не має шансів на реалізацію.

Бербок і Пісторіус почали працювати над новим траншем після розпаду керівної коаліції в листопаді 2024 року, стверджують джерела Der Spiegel. Міністри розраховували, що погодити постачання Києву необхідних озброєнь вдасться до федеральних виборів у Німеччині 23 лютого.

Як пишуть автори статті, 9 січня на авіабазі ВПС США в Рамштайні (Рейнланд-Пфальц) зібралися союзники України, де міністр оборони США Ллойд Остін закликав країни-партнерів України продовжувати допомогу, а українська делегація поширила серед зібраних міністрів оборони огляд необхідних озброєнь.

Related posts