Ослаблення Росії чи розпад? Яке майбутнє готують Путіну США та Китай

Ослаблення Росії чи розпад? Яке майбутнє готують Путіну США та Китай

Росія почала втрачати зовнішньополітичний вплив, каже аналітик

Декілька років тому Москва була претендентом на участь в глобальній трансформації світового порядку як держава з “першої ліги”, але зараз її позиції слабшають. Особливо чітко це стало видно на тлі поразок Кремля у повномасштабній війні в Україні.

Про це в інтерв’ю розповів політичний аналітик Ігар Тишкевич. Він пояснив, яка Росія потрібна світовим лідерам – США і Китаю.

— Путін не бреше, коли говорить, що це війна за майбутнє Росії, — каже політичний експерт. — Але майбутнє Росії як імперії, супердержави. За економічними показниками Росія — не супердержава. За технологічними, демографічними показниками — також ні. Єдиний козир, який був у Росії, це військова міць. І в 2022 році сталася цікава ситуація: до цього Росія багато говорила про Україну як про “державу 404”, “failed state”. Армія номер два у світі пробує йти війною на те, що з точки зору РФ є “failed state”. І відгрібає!

Ігар Тишкевич каже: в такому разі або Україна не “failed state”, або російська армія — не номер два і Росія — не така потужна.

— Росія почала втрачати зовнішньополітичний вплив, — вважає політолог. — Якщо вона вийде з цієї війни без картинки перемоги, яку можна показати не лише власному населенню, але і назовні, то Росія залишиться потужним регіональним гравцем, але вже не як глобальна держава. Тож для Путіна це питання виживання Росії в тому форматі, в якому вона є.

Аналітик вважає, що послаблення позицій Росії вигідне США, однак невигідний розпад РФ.

— Для Китаю те, що Росія випадає з формули трансформації світу на трьох, також вигідно. Плюс на тлі західних санкцій проти РФ є така річ як технологічна база економіки. Тобто на базі яких технологій створюється додана вартість: починаючи від науки і закінчуючи верстатами. Китай фактично прив’язує російську економіку до себе: фінансово, в торговому плані і технологічно (продукція машинобудівельної галузі йде з Китаю), — каже політолог.

За його словами, якщо раніше російська економіка базувалася на західних технологіях, то сьогодні переходить на китайські.

— Тепер повертаємось до конкуренції США та Китаю. Для США Росія потрібна цілою і для Китаю Росія потрібна слабкою, але цілою. США потрібно закінчувати цю війну і починати витягувати Росію з-під санкцій (надаючи технологічну допомогу), за п’ять хвилин до того, як Росія пройде точку неповернення в технологічній прив’язці до Китаю. А для Китаю [закінчити війну] через п’ять хвилин — після того. І для одних, і для інших закінчення війни, в принципі, вигідно, тому що Росія здає позиції. І тут питання в часі і як ці дві столиці [Вашингтон та Пекін] домовляться між собою, — підсумував Ігар Тишкевич.

Related posts