Ми отримали панування довкола Криму: експерт оцінив діяльність Magura V5

Ми отримали панування довкола Криму: експерт оцінив діяльність Magura V5

Українські інженери розв’язали кілька проблем для того, щоб встановити ракетне озброєння на морські дрони Magura V5. Про це в ефірі “Radi NV” розповів авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О.К. Антонова Валерій Романенко.

“Наші інженери змогли розробити системи, які компактні перш за все. І здатні озброїти наші безпілотники не лише кулеметами, чи гранатометами. А й далекобійними системами поверхня-повітря. Тут дуже складна проблема – контейнер з ракетами і будь-яка система наведення при будь-якому маневрі безпілотника заливається водою повністю. Це агресивне середовище”, – сказав Романенко.

Ще одна задача, яку було необхідно вирішити, за словами експерта, полягає у складності виявлення цілі в таких умовах.

“Там же радіолокатора немає, треба оптоелектронікою виявити ціль за будь-яких погодніх умов, навіть за складних і вночі. Далі там застосовується не зенітна, а авіаційна ракета – Р-73М. Ці ракети зараз нам непотрібні у повітряних боях, бо в них мала дальність. Там дальність повітря-повітря 25 кілометрів. Але для того, щоб озброїти дрон – цього досить”, – додав експерт.

За словами Романенка, наразі росіяни нервують, оскільки більше не можуть знищувати наші морські дрони за допомоги своїх гелікоптерів. Експерт відзначив:

“А це означає, що зараз ми маємо панування на морі довколо Кримського півострова. Бо росіянам немає чим боротися з ними. Не можуть використовувати гелікоптери – це була досить ефективна зброя. Вони просто з кулеметів, дешево і сердито, розстрілювали наші безпілотники”.

Морські дрони Magura V5: що треба знати

Напередодні українські надводні дрони Magura V5 збили російські гвинтокрили у Чорному морі. Втім, за словами речника ВМС Дмитра Плетенчука, навіть попри небезпеку ворог продовжує використовувати авіацію в Чорному морі, оскільки не має альтернатив.

За словами військового експерта Павла Нарожного, наразі українські морські дрони перейшли на інший етап розвитку. Вони стали фактично платформою, яка дозволяє встановлювати на нього додаткові засоби ураження.

Related posts