Росія почала використовувати на фронті нову невідому САУ: експерти розкрили деталі

Росія почала використовувати на фронті нову невідому САУ: експерти розкрили деталі

Нова САУ отримала артилерійську частину від далекобійної гармати “Гіацинт-Б”, що дозволило збільшити максимальну дальність вогню.

Армія РФ почала використовувати на фронті нову колісну самохідну артилерійську установку (САУ), яка ймовірно є модифікацією 152-мм самохідної гаубиці 2С43 “Мальва”. Як повідомляє “Мілітарний”, відео нової САУ опублікували російські медіа.

“В цілому нова САУ має аналогічне з 2С43 компонування, та ймовірно використовує всі ті самі елементи що і “Мальва”, включно з системою наведення, окрім артилерійської частини”, – вважають експерти “Мілітарного”.

За їх словами, нова САУ, замість 152-мм гаубиці 2А64, отримала артилерійську частину від далекобійної гармати 2А36 “Гіацинт-Б”, що дозволило збільшити максимальну дальність вогню САУ звичайними уламково-фугасними боєприпасами з 24,7 км до 30,5 км та активно-реактивними снарядами з 29 км до 33,1 км.

Крім того, повідомляють експерти, машина, окрім бронювання також захищена штатними протидроновими екранами та системою РЕБ.

Водночас, зазначає після аналізу відео експерт у бронетанковій техніці Андрій Тарасенко, нова САУ використовує не нову артилерійську частину, створену на базі 2А36, а є встановленою на нове шасі гарматою “Гіацинт-Б”, знятою зі зберігання.

Наразі невідомо, чи таке використання взятої зі зберігання артилерійської частини було використано лише для виготовлення першого прототипу, чи також буде застосовуватись і для серійного виробництва, зазначають експерти “Мілітарного”, при цьому зауважують, що наразі нові гармати 2А36 в РФ не виробляються.

Крім того, попри однаковий калібр 152 мм з іншими радянськими та пострадянськими системами, системи на базі гармати 2А36 не сумісні з ними по боєприпасах, та вимагають виробництва власної лінійки снарядів та зарядів, зауважують експерти.

Нова російська зброя

Раніше повідомлялося, що російський флот отримав атомну субмарину, яка може запускати “гіперзвукові” ракети “Циркон”.

Також повідомлялося, що Росія масштабувала виробництво “Шахедів”напередодні зимової кампанії проти України, попри санкції та технічні обмеження. За даними ISW, російський завод у спеціальній економічній зоні “Алабуга” виготовив 5760 дронів “Шахед” з січня по вересень 2024 року. Це вдвічі більше, ніж було випущено у 2023 році.

Related posts