Міст і зараз виконує дуже важливу роль у питаннях забезпечення російських військових.
Кримський (Керченський) міст Сили оборони досі не знищили, в тому числі через те, що він стане своєрідним ультиматумом. На думку військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, окупантам можуть дозволити втекти з окупованого Криму саме цим шляхопроводом.
За словами експерта, зараз неможливо знищити цей шляхопровід через об’єктивні фактори, серед яких те, що росіяни сконцентрували там велику кількість засобів протиповітряної оборони.
“Є інші елементи, інші фактори, я б сказав, політично-стратегічного комплексу, оскільки цей міст відіграватиме дуже важливу роль, коли з тимчасово окупованого півострова Крим тікатимуть окупанти. Ну, вони ж не будуть через Азовське та Чорне море звідти тікати”, – вважає аналітик.
Свою думку він аргументує тим, що у РФ й так багато проблем з суднами, які час від часу потрапляють в аварії під час виходу в море. Тому евакуюватися з АРК загарбники будуть саме мостом.
Водночас він акцентує, що Керченський міст і зараз виконує дуже важливу роль в питаннях забезпечення російських військ:
“По-перше, це група “оборони Криму”, яка знаходиться саме на півострові – майже 12 000 особового складу. По-друге, група військ “Дніпро” – понад 125 000 особового складу в Херсонській та частково Запорізькій областях. Також це частково група “Схід” – на південно-західній та західній частині Донецької області, на межі з Запоріжжям”.
Як сказав Коваленко, майже повноцінно дві та неповноцінно майже три групи військ забезпечується через Керченський міст і через тимчасово окупований півострів Крим.
“Тому міст знищити потрібно прямо зараз. Але, думаю, все ж таки, Керченський міст в якомусь сенсі дійсно буде виступати таким собі елементом ультиматуму, тобто об’єкт не знищать без попередження”, – резюмував аналітик.
Ситуація з Керченським мостом – останні новини
Як повідомляли, через відсутність великих поромів росіяни для забезпечення, зокрема, паливом своїх підрозділів в Криму вимушено роблять це у вкрай небезпечний спосіб – використовують автомобільні цистерни, які транспортують паливо суходолом.
Речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук повідомив, що загарбники також використовують залізницю на пошкодженому Керченському мосту, який може не витримати навантаження.
Як уточнив представник ВМС, цистерни з паливом раніше близько місяця стояли, очікуючи переправлення на півострів та їх здебільшого перекидали на шляхи поромів. Але вибору в окупантів немає, та вони вимушені ризикувати, тому що конструктивне навантаження на міст доволі серйозне після отриманих пошкоджень, та це – небезпечні вантажі.