На Одещині розгорівся скандал через арешт боєприпасів: у ЗСУ та ДБР зробили заяви

На Одещині розгорівся скандал через арешт боєприпасів: у ЗСУ та ДБР зробили заяви

Військовий заявив, що правоохоронці незаконно конфіскували вибухові речовини, які необхідні для збиття російських дронів-розвідників.

На Одещині правоохоронці конфіскували боєприпаси, які перевозив в машині військовий. Офіцер ВМС стверджує, що це вплинуло на боєздатність певних підрозділів протиповітряної оборони (ППО), а у Державному бюро розслідувань (ДБР) заявляють про порушення.

Так, підполковник ВМС ЗС України Андрій Смірнов заявив hromadske, що, відповідно до наказу командира частини, у ніч проти 5 листопада військові перевозили вибухові речовини з військової частини до району виконання бойових завдань. За його словами, це речовини для FPV-дронів, конфіскація яких спричинила неможливість виконання бойового завдання – підрозділ, який створили для знищення дронів-розвідників, не отримав необхідні боєприпаси. Такі дрони росіяни запускають приблизно за годину до “прильоту” балістики, зазначив військовий.

Він стверджує, що мав відповідні документи на перевезення боєприпасів, однак ДБР йому інкримінує їхнє викрадання з метою продажу. Наразі, за рішенням суду, боєприпаси арештовані на невизначений термін.

Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в етері Київ-24 заявила, що вилучення вибухівки жодним чином не впливає на обороноздатність підрозділів:

“Я акцентую на тому, що вибухівку дійсно було виявлено на одному з блокпостів Одещини в автомобілі Toyota Tundra, в якому перевозилася активна броня з тротилом. Тобто, це пластини та комплекти динамічного захисту. І саме така активна броня з тротилом жодним чином не впливає на обороноздатність підрозділів, які захищають повітряний простір Одещини, в тому числі”.

За її словами, у військового під час транспортування боєприпасів відповідні документи були відсутні.

“Людина, яка на сьогодні фігурує у кримінальному провадженні, буде робити все для того, щоб захищати себе, бо він не співпрацює зі слідством. Наразі ДБР стверджує, що ті документи, які були оприлюднені у ЗМІ, і про які згадує військовослужбовець, на момент перевірки його і його автомобіля були відсутні. Тобто природа походження цих документів буде встановлюватися під час розслідування”, – сказала Сапьян.

Вона додала, що вказані вибухові речовини перевозилися не тільки без дозвільної документації, а й без дотримання умов безпеки. Зараз призначено вибухово-технічну експертизу.

Скандал у 211-й бригаді – що повідомлялося

Нагадаємо, як писали, через ймовірні масштабні порушення та знущання з солдатів у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ розпочато кримінальне провадження.

Як повідомили у ДБР, розпочато розслідування щодо виявлення фактів зловживання посадовцями бригади. Зокрема, можливих нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих. Провадження відкрито за ч. 5 ст. 426-1 КК України.

Крім того, Національна поліція проводить розслідування щодо керівництва бригади за фактом залучення підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в районі бойових дій. Фігуранту повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 364 КК України).

Related posts