Щоб зберегти танки, ворог наварює на них металеві сітки.
Військові 35 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Остроградського розповіли про роботу протитанкового ракетного комплексу (ПТКР) “Стугна” та показали, як за її допомогою знищують техніку загарбників.
На відео, яке оприлюднила бригада, можна побачити, як розрахунок ПТРК “Стугна” транспортує ракети для установки, як “Стугна” та переносний протитанковий ракетний комплекс “Джавелін” разом вразили дві одиниці техніки ворога. Про особливості комплексу та свій досвід розповіли самі бійці.
Морпіх, на ім’я Сергій каже, що “Стугна” ефективна тим, що нею можна працювати дистанційно – на відстані від самої установки приблизно за півсотні метрів. Водночас бійці, які нею управляють, перебувають у захищеному приміщенні – обладнаному бліндажу. Саме це відрізняє “Стугну” від певних радянських установок, таких як “Корнет” та “Метис”, особливості яких передбачають перебування бійців поруч з ними.
“По-друге, у “Стугни” 150-й калібр, який дуже добре пробиває танки, дзоти, легку броньовану техніку”, – розповів Сергій.
Він каже, що служив, в тому числі на Донбасі, а зараз – на іншому напрямку, має вдалі влучання по танках та БМП ворога. За словами морпіха, ворожі цілі змінилися – стали більш захищеними. Зокрема, окупанти наварюють на техніку металеві сітки та заливають бетоном “передок” тих же танків.
“Це ускладнює “пробиваємось”, але уразити можна…”, – констатує військовий.
За словами морпіха Дмитра, бійці спочатку виїжджають на “пошуки” вигідної позиції, облаштовують укриття, встановлюють “Стугну” та починають спостерігання.
“Найскладніше – зробити добрий бліндаж. Тому що відразу після пострілів ворог завдає зворотних ударів. Треба швидше закопатися – чим швидше, тим безпечніше”, – каже Дмитро.
Третій піхотинець Олександр, на одежі якого чітко видна нашивка з написом “Протитанкісти безбашені”, розповів, що для роботи зі “Стугною” потрібна певна фізична підготовка, бо ракети та сама установка досить важкі. Перший вдалий постріл Олександра був по ворожому танку “Тигр”. “Емоції були через край, хотілося все біль й більше нищити окупантів”, – поділився спогадами морпіх.
Згідно з відкритими джерелами, “Стугна-П” — український протитанковий ракетний комплекс. Розроблений київським конструкторським бюро “Луч”. Комплекс належить до другого покоління ПТРК — є напівавтоматичним, із системою наведення по лазерному променю. Може вести вогонь ракетами калібру 130 мм або 152 мм з різними бойовими частинами, що встановлюються у контейнері. Оператор може керувати комплексом дистанційно з пульта, який виноситься на відстань до 50 м. Можливе дистанційне керування ракетою по телевізійному каналу із закритої позиції (спеціально підготовленого укриття) тощо.
Комплекс став основою для ПТРК “Скіф” — українсько-білоруського проєкту, розробленого у співпраці з мінською компанією “Пеленг”.
На Курщині бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм елітного підрозділу ВДВ РФ, знищено 16 окупантів. Миколаївські морпіхи оприлюднили відео, на якому можна побачити частину боя. Зокрема, як вони знищують штурмову групу ворога, як мінусують квадроцикли зі штурмовиками та відпрацювали по скупченню піхоти, яка була, в тому числі в укриттях. Російські десантники атакували позиції миколаївських морпіхів малими групами піхоти на квадроциклах. В результаті українці знищили 2 квадроцикли з допомогою дистанційного мінування та FPV-дронів. Залишки піхоти ворога дійшли до укріплень, де були розбиті артилерією та ударними дронами. Загалом втрати штурмовиків РФ в тому бою склали 16 осіб убитими й 29 – пораненими.