“Не обов’язково бути піхотинцем”: “азовець” розповів про нестачу фахівців в ЗСУ

“Не обов’язково бути піхотинцем”: “азовець” розповів про нестачу фахівців в ЗСУ

“Пугач” зауважує, що не всі люди віком 50+ фізично здатні виконувати завдання.

Військовослужбовець не обов’язково повинен бути піхотинцем, адже є ще багато спеціальностей, де теж не вистачає фахівців. Про це в ефірі Radio NV сказав Богдан “Пугач” Грішенков, командир 1-го батальйону бригади “Азов”.

Він, зокрема висловив думку, що підрозділи повинні змінюватися “по пів року”.

“Хоча б по пів року. А не роками стояти в одній смузі. Це, які б там тигри не були, які б кваліфікації у них не були, – це просто втомлює. А змінювати не завжди є на кого”, – зазначив він.

За словами Грішенкова, окрім “Азову”, ще багато бригад “кидають на затикання “гарячих” напрямків, де йде прорив росіян”.

“І це не дуже. Я розумію, чому так відбувається. Бо інших варіантів немає. Але я певен, що можна було б якось продумати трішки наперед, щоб такого не сталося”, – сказав військовослужбовець.

Говорячи про мобілізацію та рекрутинг, він зауважив:

“Я не розумію, як людей запихають в буси, ТЦК. Я не кажу, що це погано. Може, так і є. Але коли привозять, не до нас у підрозділ, – я в інші підрозділи їздив теж з рекрутингом, – і дивлюся на людей 50+, котрий не те щоб виконував якісь завдання… Якби він себе носив, – це вже добре. Не тому, що він поганий, хороший, не важливо, – він просто старий, він фізично не здатний виконувати завдання… І такими людьми наповнюють”.

Грішенков зазначив, що розуміє, чому цим не займаються молоді люди.

“У цих людей є час, по-перше. Був час. Щонайменше 2,5 роки повномасштабного вторгнення. Можна було підготуватися. Можна було зробити собі завдяки інтернету, ютубу – не важливо, курсів зараз в країні багато – якийсь фах. Ти можеш бути не обов’язково піхотинцем… Піхота – це пріоритет, 100%. Але є багато-багато спеціальностей, по котрих теж немає фахівців”, – пояснив він.

Військовослужбовець також розповів, що до них звертається дуже багато неповнолітніх, які чекають на своє 18-річчя.

“А от 25-30, 45, 35 – таких людей небагато… Така от ситуація. Вона плачевна. На жаль”, – зазначив Грішенков.

Мобілізація в Україні – останні новини

Раніше речниця Чернівецького територіального центру комплектування Тетяна Гайдащук відзначила різницю між чоловіками, яких примусово доправили до ТЦК, та тими, хто прийшов добровільно. Вона заявила, що подекуди чоловіки, які тривалий час уникали призову до армії, спокійно ставляться до отримання повістки чи зустрічі з працівниками ТЦК. За її словами, вони вважають, що настав їхній час захищати країну.

Також командир Третьої штурмової бригади Андрій Білецький вважає, що проблема з нестачею людей на фронті полягає не в діях ТЦК, а в недовірі людей до армії. За його словами, в першу чергу людина боїться невідомості.

 

Related posts