Росіяни можуть тестувати готовність авіації для завдання масованого ракетного удару, – Дикий

Росіяни можуть тестувати готовність авіації для завдання масованого ракетного удару, – Дикий

Експерт пояснив, з чим пов’язано підняття у небо російських стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря.

Російські загарбники можуть тестувати готовність бойової авіації для завдання масованого ракетного удару по території України.

Про це сказав екскомандир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі на Radio NV у відповідь на питання, як розуміти сьогоднішнє підняття у небо російських літаків, які не випустили ракети.

“Не думаю, що це демонстрація, швидше – це репетиція”, – сказав Дикий.

Експерт пояснив нинішню стратегію росіян для повітряного терору України. Зокрема, раніше росіяни неекономно витрачали ракети, бо сподівалися на швидше завершення війни, але зрештою дійшли до межі, яка називається “незайманий запас” ракет.

“Тепер вони використовують рівно стільки засобів ураження, скільки за цей самий час виробляють”, – сказав Дикий.

Водночас, росіяни навчилися виробляти у великій кількості ударні дрони типу “Шахед”, які загарбники називають “Геранями”, бо Іран передав усі технології. Наразі росіяни виробляють цих дронів більше тисячі на місяць.

“Геранями вони здатні нас засипати кожного дня”, – сказав Дикий.

Натомість, за його словами, з ракетами у росіян принципово відмінна картина.

“Якщо брати дальню балістику – Іскандери і Кинжали, то їх за місяць виробляється до 15 одиниць разом максимум. Взагалі, зазвичай, в районі 10. А що стосується крилатих ракет, то десь приблизно 35 всіх типів, усіх “Х” з різними індексами”, – сказав Дикий і додав, що цих ракет може вистачати на один потужний залп.

Потужних ракетних атак росіяни не робили вже місяці два, бо накопичують ракети.

“Швидше за все, наразі вони накопичили за два місяці від двох до трьох десятків балістичних ракет, готових до запуску, і до 70 крилатих ракет”, – сказав Дикий.

Він припускає, що після двох місяців відсутності атак росіяни мали перевірити справність старих літаків типу Ту, бо машини дуже старі і мають регулярні проблеми.

“Перед таким відповідальним пуском, який явно очікується, я не буду стверджувати, що він буде обов’язково прямо завтра – це може бути і післязавтра і через три дні, але явно на цьому тижні нас чекає такий “великий салют”. По-перше, вони мали перевірити готовність своїх машин, бо реально з цим проблема”, – сказав Дикий.

Також, по-друге, експерт вважає, що не треба недооцінювати російську розвідку.

“Вони ж точно не знають, скільки у нас лишилось тих ракет, якими ми можемо перехоплювати (російські ракети – УНІАН). Вони точно цього знати не можуть, але, швидше за все, вони наразі відстежували, якщо вони імітують великий ракетний салют – що у нас стане на бойове чергування, а що не стане”, – сказав Дикий.

Він вважає, що сьогодні відбулася у росіян репетиція і певне тестування наших можливостей.

На думку експерта, росіяни визначали, чи готова українська ППО, аби можливо перевантажити її ще другорядними цілями, таким як “Герані” і імітаційні дрони “Гербери”. Російська логіка може полягати у тому, що коли ще сильніше буде виснажено українська ППО, щоби лише потім завдавати удару.

Ракетна атака на Україну

Як повідомляли, Повітряні сили ЗСУ о 5:51 повідомили, що у небі зафіксовано 8 бортів Ту-95мс. Вони тримали курс в напрямку пускових рубежів у Каспійському морі. Пізніше Повітряні сили ЗСУ повідомили про зліт МіГ-31К.

Українським громадянам треба бути готовими, що повітряні атаки російських загарбників можуть виникати впродовж дня, заявив раніше авіаційний експерт Валерій Романенко.

Related posts